איך לגלות מה התקלקל במקרר

המקרר הינו אחד המכשירים בבית שאי אפשר להסתדר בלעדיהם למשך יותר מדי זמן. מדובר במכשיר המשמש לאכילה ולשתייה מדי יום, ולא סתם יש מקרר במקום העבודה וברכב ולא רק בבית. כשמדובר במדינה חמה כישראל, הרי שאחזקת מקרר הינה בגדר חובה לצורך שתיית משקאות קרים או אפילו שמירה על החלב לקפה. רוב המקררים המשווקים או מיוצרים בארץ עומדים בתווי תקן מחמירים ומציעים רמה גבוהה של ייצור, מחזיקים מעמד זמן רב ומשמשים את בני הבית למשך שנים רבות, כשלעיתים אף עוברים לדור השני או השלישי.

אין ספק כי מקרר מקולקל הוא אחד המצבים הפחות נעימים, כאשר אנו מגלים שהמוצרים מתקלקלים ללא סיבה, כאשר המקרר לא פולט קור כלל או במקרים בהם הוא מפסיק לעבוד לסירוגין. מקרים אלו של קלקול המקרר עלולים להשאיר את דיירי הבית ללא מקרר משך כמה ימים רצופים, בהיעדר הזמנת שירותי תיוקן מקררים מקצועי וראוי. עלותם של תיקונים שונים במקרר משתנה מסוג אחד למשנהו ולא תמיד אנו יכולים לדעת מה תהיה העלות הסופית. 

כדי להימנע ממצבים של הוצאה מיותרת על תיקון המקרר, חשוב להכיר כמה מתסמיניו של מקרר מקולקל ולדעת להיערך מראש כראוי. כאשר המקרר משמיע רעשים, סביר להניח שמדובר בתקלה של אחד הרכיבים הפנימיים, יהיה זה המדחס או מעבה שהתקלקל ומצריך הזמנת טכנאי מקררים מקצועי. במידה והמקרר הפסיק לקרר כלל, יש לבדוק אפשרות של קלקול הגומי האוטם את דלת המקרר, מה שיכול היה להביא למעשה לעייפות של מנוע המקרר ולקלקולו. 

אין ספק שהתיקון האולטימטיבי מתבצע על ידי טכנאי מקררים מקצועי ואמין, היכול לטפל בכל סוג בעיה שתתגלה במקרר ולהציע תיקון אמין במחיר סביר. כיום, הזמנת טכנאי מקררים יכולה להיות משתלמת במקרה ומדובר בהחלפת מדחס או גומייה – תיקונים שעלותם נעה בין 250 שקלים ל 700 ₪ – מחירים שעדיפים על רכישת מקרר חדש. במקרים של תיקונים יקרים יותר, יש לשקול ויתור על התיקון ובהחלט רצוי להתעניין במקררים חדשים דומים לזה הישן. 

בדיקה באחורי המקרר, על כל פנים, תתבצע רק כאשר המכשיר מנותק מהחשמל ואינו עלול לגרום לפגיעה בחיי אדם. במקרים בהם המקרר פועל לסירוגין, רצוי לבדוק אפשרות של מדחס מקולקל או מעבה שאינו עובד כראוי. אף בתוך המדחס ניתן לבדוק אם אין קורוזיה הגורמת לממסר להפריע לעבודתו התקינה של המדחס. על כל פנים, חובה לנתק את חיבורי החשמל טרם תחילת הבדיקה, כולל חיבורים פנימיים במקרר.

מודעות פרסומת